O nas

Zaczęliśmy w 2001 roku od doradztwa personalnego, dzisiaj nasza firma zajmuje się także pośrednictwem pracy i doradztwem zawodowym. Agencja Marvel Personal Consulting posiada, wydany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, certyfikat uprawniający do pośredniczenia w zatrudnianiu Polaków za granicą. Figurujemy w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia pod pozycją 401, co sprawdzić można na rządowej stronie http://www.kraz.praca.gov.pl/. W rejestrze Holenderskiej Izby Przemysłowo Handlowej widniejemy pod nr 57872198. Jesteśmy członkiem Ogólnopolskiego Konwentu Agencji Zatrudnienia (OKAZ), który działa na rzecz przestrzegania i chronienia praw pracowniczych przez wszystkie podobne agencje oraz walczy o egzekwowanie tych praw przez odpowiednie instytucje kontrolne. Mamy biura w Gryfinie i w Złotowie, a dane adresowe mogą Państwo znaleźć w zakładce „kontakt”.

Nasza oferta

Specjalizujemy się w rekrutacji kandydatów do podjęcia pracy w Holandii i Niemczech. Nasza oferta skierowana jest do obywateli polskich poszukujących pracy oraz, do szukających pracowników, firm holenderskich i niemieckich. Oferujemy pracę sezonową lub stałą. Praca sezonowa wiąże się z cyklicznym zmniejszaniem lub zwiększaniem zatrudnienia, w związku z czym dla wielu firm opłacalne ekonomicznie jest zatrudnianie pracowników tymczasowych. Marvel Personal Consulting przyjmuje na siebie proces rekrutacji wykwalifikowanego personelu, poprzez dobór i selekcję pracowników, zorganizowanie im przejazdu oraz podpisanie, zgodnych ze stosownymi przepisami, umów cywilno-prawnych o pracę. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi, solidnymi firmami, a pracowników wybieramy po dokładnej selekcji. Takim sposobem działania budujemy swoją renomę i zaufanie tak u pracodawców, jak i u pracowników.

Praca w Holandii i Niemczech

Na wstępie zauważmy, że na obszarze Holandii i Niemiec (oraz całej Unii) nie jest wymagane od polskich obywateli zezwolenie na pracę. Pierwszym, stawianym przez naszą firmę, warunkiem wyjazdu do pracy na terenie tych krajów jest ukończenie 18 lat i skontaktowanie się z jednym z naszych biur. W większości ofert zatrudnienia w Holandii wymagana jest znajomość w stopniu komunikatywnym języka angielskiego lub niderlandzkiego, natomiast w Niemczech konieczne jest posiadanie własnego auta w celu dojazdu do pracy oraz dobra znajomość języka niemieckiego. Dla pracodawców w Holandii poszukujemy tzw. współpracowników rolnych, głównie do zbioru kwiatów, lecz także do pracy w magazynie przy zbieraniu zmówień, a dla pracodawców niemieckich szukamy specjalistów w określonych zawodach w tym elektryków, elektromonterów, hydraulików i monterów c.o., dekarzy, tokarzy, programistów, frezerów CNC, malarzy i spawaczy mig-mag. Przyjmujemy także osoby niewykwalifikowane, lecz w pierwszej kolejności zatrudniamy osoby, które wcześniej już zdobywały doświadczenie w pracy na terenie Holandii i Niemiec.

W Holandii naszymi partnerami, a być może i Państwa przyszłymi pracodawcami są holenderskie biura pracy wywodzące się z grupy AB Nederland, które na rynku pośrednictwa pracy działają już od kilkudziesięciu lat i legitymują się certyfikatem Rejestru Pracy Czasowej i są członkami Powszechnego Związku Przedsiębiorstw Pracy Czasowej. W Holandii większość naszych pracowników otrzymuje pracę w rejonie takich miast jak Amsterdam, Aalsmeer, Zwaagdijk, Emmeloord, Eindhoven, Rotterdam, Utrecht, Drachten, Dronten, Leeuwarden, Tilburg, i innych. Agencje pośrednictwa pracy w Niemczech, z którymi współpracujemy, są członkami Niemieckiego Zrzeszenia Przedsiębiorstw Pracowników Tymczasowych. Na obszarze Niemiec nasi pracownicy kierowani są do pracy głównie w Bawarii.
Rosnąca z roku na rok liczba osób zatrudnionych za pośrednictwem naszego biura stale rośnie, co dowodzi, że Marvel Personal Consulting cieszy się dużym zaufaniem tak osób szukających pracy, jak i firm poszukujących pracowników.